Hakkımızda

Zücaciyeciler Derneği-ZÜCDER 2004 yılında kuruldu. Kendi faaliyet alanlarının duayen firmalarını bir araya getiren ZÜCDER, Türkiye’de porselen, seramik, cam, plastik, çelik eşyadan, hediyelik eşyaya kadar çok çeşitli ürün grubunda faaliyet gösteren üretici, ihracatçı, ithalatçı ve perakende firmalarının tek temsilcisidir.
ZÜCDER, potansiyeli açısından irdelendiğinde Türkiye Ekonomisi’nde önemli bir yer tutan sektörün, ortak amaçlar çerçevesinde oluşturulmuş tek sivil toplum örgütüdür. 
Amacı; üyeleri arasında sektör içindeki dayanışmayı sağlamak, sosyoekonomik hak ve çıkarları koruyup geliştirmek ve sektör bazında karşılaşılan problemlerin çözümünde önderlik etmektir.


Sektörün en önemli üretici, ithalatçı, toptancı, distribütör, perakendeci firmaları derneğin üyesidir. Sayıları 400’ü geçen, ürün ve hizmetlerinde dünya standartları kalitesinde özgün tasarımları olan ve tüm dünyadaki rakipleri ile rekabet  edebilen Türkiye Zücaciye Sektörü’nü oluşturan üyelerimiz TSE, ISO gibi yerli, CE, TÜV ve benzeri birçok uluslararası kalite belgesinin sahibidirler.
Üyelerimiz, yılda 3,5 milyar dolarlık ihracat ve 1,5 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmektedir.


Üyelerin Faaliyet Alanları: 

Cam Mutfak Eşyaları
Porselen Mutfak Eşyaları
Paslanmaz Çelik Mutfak Eşyaları
Seramik Mutfak Eşyaları
Emaye Mutfak Eşyaları
Bakırdan Ev Eşyaları
Alüminyum Mutfak Eşyaları
Teflon Mutfak Eşyaları
Plastik Mutfak Eşyaları
Yiyecek ve İçecek Hazırlanması ve Servis Cihazları
Bıçaklar
Kaşık ve Çatallar
Elektrikli Küçük Ev Aletleri
Elektrikli Ocaklar
Elektrikli Çay ve Kahve Makineleri
Her Türlü Hediyelik Eşyalar